برگزاری پنجمین جلسه پایش استادان مدعو واحد یادگار امام خمینی (ره) شهرری

۱۱ تیر ۱۳۹۸ | ۱۷:۳۷ دسته ۱
تعداد بازدید:۶۱
جلسات توجیهی آشنایی استادان حق‌التدریس دانشکده های فنی و مهندسی و علوم انسانی با مقررات و مسائل مربوط به موضوعات گزینشی و حراستی، در قالب طرح پایش، با حضور دکتر امیر احمری‌نژاد معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی، دکتر خدیجه کلاته رئیس دبیرخانه هیات علمی، داوود فراهانی مدیرکل حراست، روسای دانشکده ها ، مدیران گروه های آموزشی و جمعی از استادان مدعو در سالن خوارزمی دانشکده فنی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی(ره) شهرری برگزار شد.
برگزاری پنجمین جلسه پایش استادان مدعو واحد یادگار امام خمینی (ره) شهرری

جلسات توجیهی آشنایی استادان حق‌التدریس  دانشکده های فنی و مهندسی  و علوم انسانی با مقررات و مسائل مربوط به موضوعات گزینشی و حراستی، در قالب طرح پایش، با حضور دکتر امیر احمری‌نژاد معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی، دکتر خدیجه کلاته رئیس دبیرخانه هیات علمی، داوود فراهانی مدیرکل حراست، روسای دانشکده ها ، مدیران گروه های آموزشی و جمعی از استادان مدعو در سالن خوارزمی دانشکده فنی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی(ره) شهرری برگزار شد.

در ابتدای این نشست احمری نژاد ضمن تشکر از زحمات استادان مدعو  با بیان این که استادان حق التدریس بخش اعظمی از فعالیت های آموزشی را بر عهده دارند گفت: از نظر معاونت آموزشی هیچ تفاوتی میان استادان هیات علمی و مدعو وجود ندارد و هدف از برگزاری این جلسات تبادل اطلاعات و ارائه نقطه نظرات فی مابین اساتید و مسئولین دانشگاه است و تلاش می کنیم تا در هر ترم حداقل یکبار این جلسات برگزار شود.

وی با تاکید بر امر تشکیل کلاسهای جبرانی و همچنین برگزاری امتحان میان ترم گفت:  کلاسهای جبرانی باید در هر ماه با هماهنگی دانشجویان و دفتر امور کلاسها تشکیل و به هفته آخر ترم موکول نگردد و امتحان میان ترم  نیز حتما در بازه هشتم تا دوازدهم برگزار شود. 

 احمری نژاد با اشاره به تغییر فرآیند امتحانات و شیوه جدید برگزاری آن که بخش عمده اجرای آن بصورت مکانیزه انجام می شود گفت: در سیستم جدید به عملکرد استادان، امتیاز داده خواهد شد و این عملکرد شامل حضور به موقع در سرکلاس درس ،زمان برگزاری امتحان پایان ترم، تحویل سوالات به قرنطینه در مدت زمان تعیین شده و برگزاری جلسه آخر کلاس و زمان مناسب ثبت نهایی نمرات امتحانات است تا برای دانشجویان در هنگام ثبت نام ترم جدید مشکلی پیش نیاید.

احمری نژاد  از جمله مفاد بخشنامه ها و دستورالعمل ها و آیین نامه های  آموزشی را معرفی چند منبع درسی، پرهیز از جزوه گویی، فروش کتاب و جزوه، تدریس خصوصی به دانشجو، مراودات خارج از دانشگاه، بازگو کردن مسائل حاشیه ای و سیاسی  بیان کرد.

وی با اشاره به  رعایت اصول اخلاقی، حفظ حریم استاد با دانشجو اظهار کرد: از جمله وظایف یک استاد اطلاع رسانی به موقع در صورت عدم تشکیل کلاس تحت امر خود است تا از اتلاف وقت دانشجویان جلوگیری شود و ارتباطات در شبکه های مجازی کاملاً یک طرفه و صرفاً از طریق پیام رسان های داخلی، کانال و یا وبلاگ باشد.

در پایان این جلسه استادان شرکت کننده، نظرات و پیشنهادات خود را مطرح و به تبادل اطلاعات درباره مسائل گوناگون آموزشی و پژوهشی پرداختند.