هر دانش آموز حداقل یک مهارت را در مجتمع آموزشی و فرهنگی سما شهرری کسب می کند

۱۷ تیر ۱۳۹۷ | ۰۸:۳۸ کد : ۵۰۸۹ اخبارها و رویدادها
تعداد بازدید:۵۰۸
هر دانش آموز حداقل یک مهارت را در مجتمع آموزشی و فرهنگی سما شهرری  کسب می کند

حسن کریمی، مسئول راه اندازی مجتمع آموزشی و فرهنگی سما شهرری با  تشکر از حمایت و مساعدت دکتر سعید قاضی مغربی،رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی(ره) شهرری در راه اندازی مجتمع آموزشی و فرهنگی سما درگفت و گو با خبرنگار خبرگزاری آنا  گفت: مجوز موافقت اصولی سازمان سما، اداره کل آموزش و پرورش استان تهران و اداره آموزش و پرورش شهرری اخذ شده است و در حال حاضر در مرحله نوسازی برای تایید مکان هستیم.

وی با بیان اینکه هدف از راه اندازی مجتمع آموزشی و فرهنگی سما از پیش دبستانی تا دانشگاه، تقویت مهارت و اعتماد به نفس و ایجاد فضایی آرام برای دانش آموزان است گفت: مجتمع سما واحد یادگار امام(ره) شهرری قصد دارد با ایجاد محیط امن، بستری مناسب را برای  تعلیم و تربیت دانش آموزان فراهم نماید .

مسئول راه اندازی مجتمع آموزشی و فرهنگی سما شهرری در ادامه با بیان اینکه، امکانات و تنوع آموزشی می توانند بسترهای فرآیند آموزش را فراهم سازد به برنامه های آموزشی و فرهنگی در مجتمع سما اشاره کرد و افزود: مشارکت دانش آموزان در کارهای گروهی و فعالیت های آموزشی_تربیتی مثل شورای دانش آموزی،راقامه نماز، انجمن علمی و... آشنایی دانش آموز با مهارت های زندگی، توجه به شعور، رفتار های اجتماعی، مهارت های فردی و گروهی در کنار نمره ی دانش آموز، آموزش فکر کردن به دانش آموزان توسط آموزگار، پرورش مکارم اخلاق و ارتقای ارزش اسلامی و انسانی، آموزش فنی و حرفه ای و مهارتی دانش آموزان  از مهم ترین برنامه های این مجتمع است.

کریمی با اشاره به اینکه تلاش شده است تا در این مدرسه از آموزگاران  و عوامل اجرایی با تجربه استفاده شود گفت: باید شرایط و محیط حاکم بر  مدرسه به نحوی باشد که دانش آموز با حضور در محیط مدرسه احساس آرامش و رضایت خاطر در او ایجاد شود.

وی، طبخ غذاهای مقوی و سالم در محل مدرسه، کلاس های آموزشی زبان انگلیسی، آموزش تخصصی رباتیک، کلاس های مهارت های زندگی، کلاس های هنر وخلاقیت مناسب با گروه های سنی، برگزاری آزمون های هفتگی و ماهانه، حضور روانشناس کودک و پزشک خانواده، و انجام تکالیف نوشتاری در مدرسه را  از جمله مزیت و امتیاز های مدرسه ی سمای واحد یادگار امام(ره) شهرری نسبت به سایر مدارس دیگر عنوان کرد.

 

 


( ۳ )

نظر شما :