دکتر سعید قاضی مغربی خبر داد:

مجتمع آموزشی ویژه تحصیل خواهران و مادران در دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی (ره) شهرری به زودی افتتاح می گردد

۲۱ شهریور ۱۳۹۷ | ۱۵:۴۶ کد : ۵۲۸۳ اخبارها و رویدادها
تعداد بازدید:۷۵۷۹
مجتمع  آموزشی ویژه تحصیل خواهران و مادران در دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی (ره) شهرری به زودی افتتاح می گردد

نخستین مجتمع آموزشی ویژه تحصیل خواهران و مادران در واحد یادگار امام خمینی(ره) شهرری با جذب دانشجو به زودی آغاز به کار خواهد کرد.

به گزارش روابط عمومی واحد، دکتر سعید قاضی مغربی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی (ره) شهرری در مصاحبه اختصاصی گفت: مادران و افرادی که در خانه وظیفه تربیت نسل آینده را برعهده دارند دارای جایگاه بسیار ارزشمندی هستند بگونه ای که علمای دین معتقدند مادران با تربیت مناسب فرزندان خود باعث آبادانی کشور می شوند.

قاضی مغربی گفت: نهاد خانواده اولین و مهم ترین نهاد اجتماعی ست و مادر ستون اصلی آن است و باید فضای مناسبی برای مادران ایجاد شود تا به وظایف اصلی خود در خانواده و هم در اجتماع برسند.

وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی و این واحد دانشگاهی مبنای رسالت خویش را فراهم آوردن فضایی برای مادران قرار داده است تا علاوه بر انجام وظایف مادری، همسری و رسیدگی به امورات جاریه خانه که فطرتاً از احساسات پاک آنان سرچشمه می گیرد بتوانند به کسب علم و دانش نیز بپردازند.

این مقام دانشگاهی با بیان این مطلب که مجتمع مادران ابوالفتوح رازی در منطقه مذهبی شهرستان ری واقع شده است گفت: این مجتمع ویژه خواهران و با محوریت مادران است که ساعت شروع کلاسها به نحوی خواهد بود که برای حضور مادران در کلاسهای آموزشی مناسب باشد.

وی همچنین گفت: در این واحد از مشاوران خانواده و کودک استفاده خواهیم کرد که در صورت نیاز خانواده ها به مشاوره در زمینه های مختلف بتوانند از خدمات مشاوره ای بهره مند گردند.

رئیس واحد یادگار امام (ره) شهرری تاکید کرد: در دانشگاه آزاد اسلامی و این واحد هیچگونه تفکیک جنسیتی صورت نپذیرفته است و کلاس ها همانند گذشته می باشند. در واحد مادران، رشته ها متناسب با فعالیت های اجتماعی یک مادر ارائه می شود و چنانچه دانشجویان دختر تمایل به حضور در این مجتمع را داشته باشند می توانند با معادل سازی دروس خود به تحصیل بپردازند.

قاضی مغربی در خاتمه با اشاره به افتتاح مدرسه پسرانه سماء وابسته به دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی (ره) شهرری گفت: با برنامه ریزی صحیح و هدفمند در صدد ایجاد مهد کودک در مجتمع مادران هستیم تا از این طریق بتوانیم دغدغه بسیاری از مادران را برای ادامه تحصیل رفع نماییم.

 

گفتنی است لیست رشته های پذیرش در مقطع کارشناسی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته در نیمسال اول سال ۹۷ مطابق جدول ذیل می باشد.


( ۴۳ )

نظر شما :

ل ک ۲۴ شهریور ۱۳۹۷ | ۰۰:۲۵
بسیار عالی است