معاون دانشجویی و فرهنگی واحد یادگار امام خمینی (ره) شهرری:

ارائه تسهیلات بلاعوض اردوی پیاده روی اربعین حسینی برای دانشجویان، استادان و کارکنان

۱۰ مهر ۱۳۹۷ | ۱۴:۴۱ کد : ۵۳۴۳ اخبارها و رویدادها
تعداد بازدید:۳۶۰۴
ارائه تسهیلات بلاعوض اردوی پیاده روی اربعین حسینی برای دانشجویان، استادان و کارکنان

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی واحد: دکتر عبدالرضا فرهادیان معاون فرهنگی و دانشجویی واحد یادگار امام خمینی (ره) شهرری از برگزاری اولین اردوی پیاده روی اربعین حسینی این واحد دانشگاهی در میان دانشگاه های آزاد اسلامی کشور ویژه استادان، کارکنان و دانشجویان خبر داد.

دکتر فرهادیان با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) که فرمودند: در اربعین حسینی میلیون ها انسان در کنار هم قرار گرفتند؛ خود این حرکت عظیم جمعی از مسلمانها در دنیا انعکاس پیدا کرد و آن را بزرگ ترین گردهمایی عالم به حساب می آورندگفت: مراسم پیاده روی اربعین حسینی از دیرباز دارای جنبه مذهبی و فرهنگی بوده است  و این  حرکت نماد عشق و ایمان، عزت اسلامی، نمونه ارتباط دوستانه دو ملت ایران و عراق و نمایان گر مهمان نوازی مردم عراق از زائران است.

معاون فرهنگی و دانشجویی واحد یادگار امام خمینی (ره) شهرری اظهار کرد: هدف از برگزاری این اردو تعامل هرچه بیشتر میان استادان و دانشجویان است و ثبت نام کنندگان به گروه های ده نفر تقسیم و در هر گروه یک استاد معارف و استادی از دروس دیگر دانشجو را در طول سفر از تهران تا نجف و از نجف تا کربلا معلا همراهی می کنند.

وی افزود: ۲۰۰ نفر دانشجو و ۱۰۰ نفر استاد و کارمند  مجاز به شرکت در این اردو هستند و اولویت با افرادی است که زودتر از سایرین اقدام به ثبت نام نموده اند.

فرهادیان افزود: از ردیف بودجه فرهنگی مبلغ ۵/۰۰۰/۰۰۰ ریال بعنوان کمک هزینه بلاعوض در نظر گرفته شده است؛ استادان، کارکنان و دانشجویان داوطلب در زمان مراجعه برای ثبت نام علاوه بر همراه داشتن ویزا باید مبلغ ۵/۰۰۰/۰۰۰ ریال در وجه دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی (ره) شهرری واریز و الباقی بصورت اقساط و در قالب وام دانشجویی و کسر از حقوق کارکنان ( ده ماهه) دریافت خواهد شد.

این مقام مسئول تاکید کرد: غیبت حضور در کلاس دانشجویان ثبت نام کننده در اردوی مذکور موجه، و طی لیستی به اساتید مربوطه تسلیم خواهد شد و چنانچه دانشجویانی دارای بدهی شهریه و یا بدهی اقساط معوقه باشند نیز مشمول دریافت تسهیلات می باشند.

فرهادیان گفت: افرادی که بصورت انفرادی و یا در قالب هیات های مذهبی و سایر ارگان ها مایل به شرکت در پیاده روی اربعین حسینی هستند می توانند از مزایای وام استفاده نمایند و اگر عزیمت آنان زمینی باشد مبلغ ۱۵/۰۰۰/۰۰۰ ریال و هوایی مبلغ ۳۰/۰۰۰/۰۰۰ریال برای آنان در نظر گرفته شده است.

وی زمان حرکت دانشجویان مجرد( پسران) جمعه ۲۷مهر از واحد یادگار امام خمینی (ره) شهرری و زمان بازگشت را ۴ آبان ماه و متاهلین، استادان و کارکنان را  ۹۷/۸/۲ و بازگشت آنان ۹۷/۸/۱۲ بیان کرد.

معاون فرهنگی و دانشجویی واحد یادگار امام خمینی (ره) شهرری در خاتمه افزود: این واحد دانشگاهی دو هفته بعد از اربعین حسینی میزبان برگزاری همایش عاشقانه های حسینی است که علاقه مندان می توانند عکسها، فیلم، شعر و دلنوشته های خود را به دبیرخانه همایش ارسال نمایند.


( ۱۶ )

نظر شما :