برگزاری جلسه تشکیل کارگروه آراستگی و شئون فرهنگی و رفتاری در واحد یادگار امام خمینی (ره) شهرری

۱۷ مهر ۱۳۹۷ | ۱۵:۱۶ کد : ۵۳۶۳ اخبارها و رویدادها
تعداد بازدید:۳۸۳
برگزاری جلسه تشکیل کارگروه آراستگی و شئون فرهنگی و رفتاری در واحد یادگار امام خمینی (ره) شهرری

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی واحد: جلسه تشکیل کارگروه آراستگی و شئون فرهنگی و رفتاری با حضور دکتر سعید قاضی مغربی رئیس واحد بعنوان رئیس کارگروه، دکتر عبدالرضا فرهادیان معاون فرهنگی و دانشجویی دبیر کارگروه، دکتر امیر احمری نژاد معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی، حجت الاسلام یاری خانی مسوول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری، دکتر سید محمد میرزاده حسینی مسئول بسیج استادان، مهندس داوود فراهانی  مدیر کل حراست، خانم دکتر معصومه حسینی تبار عضو هیات علمی گروه معارف، سید عباس شاهچراغی مدیر کل امور اداری، مصطفی محمدی مدیر فرهنگی، ابراهیم امینیان مسئول بسیج کارکنان  بعنوان اعضای کارگروه در دفتر کنفرانس حوزه ریاست واحد یادگار امام خمینی (ره) شهرری برگزار گردید.

در ابتدای این جلسه دکتر سعید قاضی مغربی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی بعنوان یک رکن و ستون استوار در آموزش عالی کشور محسوب می شود و می تواند نقش ارزنده ای در تحولات فرهنگی و گسترش صداقت، پاکی، کرامت انسانی و اعتلای اخلاقی در جامعه و محیط علمی کشور ایفاء نماید.

وی با اشاره به بخشنامه ابلاغی از سوی سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی در خصوص دستور العمل آراستگی و شئون فرهنگی و رفتاری در واحد های دانشگاهی و تشکیل کارگروه تخصصی آن اظهار کرد: یکی از اهداف این بخشنامه که جز تاکیدات دکتر محمد مهدی طهرانچی ریاست عالیه دانشگاه آزاد اسلامی است قرار گرفتن این دانشگاه در تراز بهترین دانشگاه های کشور بعنوان الگوی دانشگاه های اسلامی در سطح جهان می باشد و بنابراین این دانشگاه بدنبال تقویت فرهنگ معنوی و عمومی جامعه و الگوی ایرانی – اسلامی است.

رئیس واحد یادگار امام خمینی (ره) شهرری تاکید کرد: در سال گذشته جلسات اتاق فکر بسیاری در خصوص بررسی مسائل فرهنگی با همکاری دفتر نهاد مقام معظم رهبری در واحد، اداره کل حراست و معاونت فرهنگی و دانشجویی تشکیل شد و در این مسیر باید آرام حرکت کنیم تا اثرات معکوسی نداشته باشد.

این مقام مسئول گفت: متاسفانه دستور العمل های که در زمان های گذشته به واحد های دانشگاهی ابلاغ شده است و در سال ۱۳۷۴ شورای عالی انقلاب فرهنگی مواردی را مطرح کرده است در دانشگاه ها پیاده سازی نشده اما بخشنامه پیش روی تمام دانشگاه ها را مکلف به اجرای آن نموده است.

قاضی مغربی با اشاره به مراسم توجیهی ورودی های جدید که با حضور اولیاء دانشجویان برگزار شد و مورد استقبال بسیار قرار گرفت بیان داشت: انتظار والدین از ما بعنوان مسئول فراهم آوردن محیطی سالم و با نشاط برای فرزندانشان است و دانشجویانی که جدید به دانشگاه وارد می شوند عمدتاً افراد بی آلایشی هستند که از  لحاظ فرهنگی مشکل جدی ندارند و ما باید فضا را به گونه ای آماده سازیم تا توقعات خانواده ها برآورده شود.

وی در خصوص تشکیل کارگروه تخصصی آراستگی و شئون فرهنگی و رفتاری افزود: برای افرادی که در این جلسات باید حضور مستمر داشته احکام صادر شده و مسوولیت آنان مشخص گردیده است و لازم است در جلسات آتی تشکیل شده گزارشی در خصوص وظایف محموله ارائه دهند و دو نفر اعضای هیات علمی خانم نیز به منظور پایش و بررسی بازخوردهای اجرای این بخشنامه بین استادان، کارکنان و دانشجویان فعالیت خواهند داشت.

در ادامه حجت الاسلام یاری خانی با اشاره به اهمیت موضوع حجاب و عفاف گفت: مسلئه حجاب، اهمیت و ضرورت آن جزء بدیهیات و دغدغه اصلی ما است. ما در برهه حساسی از زمان که دچار تهاجمات فرهنگی هستیم قرار داریم و در آینده ای نه چندان دور اگر به این موضوع توجه نکنیم عواقب خوبی برای ما ندارد و مسئله پوشش در این مجموعه باید یک اصل دائمی باشد.

در پایان هر یک از اعضا در خصوص مسائل فرهنگی به بحث و تبادل نظر پرداختند.


نظر شما :