نایب‌قهرمانی تیم رباتیک دانشگاه آزاد اسلامی یادگار امام خمینی(ره) شهرری

۰۲ آبان ۱۳۹۷ | ۱۰:۱۹ کد : ۵۴۰۱ اخبارها و رویدادها
تعداد بازدید:۱۲۷۵
نایب‌قهرمانی تیم رباتیک دانشگاه آزاد اسلامی یادگار امام خمینی(ره) شهرری

تیم رباتیک دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی (ره) شهرری موفق به کسب مقام نایب‌قهرمانی در مسابقات ربات‌های زیردریایی شد.

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی، تیم ربات زیردریایی واحد یادگار امام خمینی (ره) شهرری متشکل از دانشجویان رشته‌های برق، کامپیوتر و مکانیک به سرپرستی امیر توحیدی مدیر پژوهش و فناوری این واحد دانشگاهی در مسابقات ربات‌های زیردریایی چهارمین جشنواره  دریا مسیر پیشرفت، مقام دوم را کسب کرد.

توحیدی در این‌باره گفت: این دوره از مسابقات ربات‌های زیردریایی (ROV) با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین و از طریق فراخوان در دانشگاه‌ها و نیز هدایت تیم‌های دانشجویی برگزار شد.

وی افزود: در این مسابقات ۱۲ تیم از دانشگاه‌های مختلف شرکت کردند که تیم ربات زیردریایی واحد یادگار امام بالاتر از تیم های دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه تهران به مقام نایب‌قهرمانی دست یافت

توحیدی هدف از برگزاری این جشنواره را فرهنگ‌سازی و تأمین نیروی انسانی خلاق و کارآمد برای صنعت دریایی کشور دانست.

مدیر پژوهش و فناوری واحد یادگار امام شهرری عنوان کرد که این جشنواره به همت ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان دریایی و با همکاری ارگان‌ها در سطوح طرح‌ها و دستاوردهای فناورانه دریایی، مسابقات دانشجویی(در قالب فیلم کوتاه دریا، ایده بازار دریایی، ربات‌های زیردریایی و شناورهای هوشمند)،  مسابقات دانش‌آموزی، سخنرانی علمی و کارگاه‌های آموزشی و نمایشگاه دستاوردهای فناورانه دریایی کشور برگزار شد


نظر شما :