۶ آذر برگزار می‌شود؛

مسابقات چهارگانه مکانیک در ایستگاه سوم

۱۴ آبان ۱۳۹۷ | ۱۱:۵۹ کد خبر : ۵۴۵۳ اخبارها و رویدادها
تعداد بازدید:۵۵۶
مسابقات چهارگانه مکانیک در ایستگاه سوم

رئیس دانشکده فنی مهندسی و علوم پایه دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی (ره) شهرری از برگزاری سومین مسابقه چهارگانه مکانیک در این دانشگاه خبر داد.

خسرو فریزاده از عوامل اجرایی سومین مسابقه چهارگانه مکانیک واحد یادگار امام خمینی (ره) شهرری در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی واحد  از برگزاری سومین دوره مسابقات ملی چهارگانه مکانیک در چهار شاخه سازه‌های ماکارونی، موشک آبی، نجات تخم مرغ و موشک کاغذی در ۶ آذر سال جاری خبر داد.

وی هدف از این مسابقه را ایجاد تعمیق دانش و ایجاد رقابت علمی و عملی و تقویت روحیه کار تیمی در فضایی شاد و پرنشاط بین دانشجویان و دانش‌آموزان علاقه‌مند بیان کرد.

رئیس اداره پژوهش دانشکده فنی مهندسی و علوم پایه واحد یادگار امام خمینی (ره) شهرری و مسئول برگزاری این رویداد نیز اعلام کرد: برگزاری این نوع مسابقات موجب آشنایی هرچه بیشتر دانشجویان و دانش‌آموزان با کاربردهای دروس تئوری‌شان است و می‌تواند عامل انگیزشی مناسبی برای تحقیق و پژوهش شود.

بابک کامکاری افزود: آموزش روحیه کار گروهی و پرورش خلاقیت و ابتکار و ایجاد شور و فضایی صمیمانه بین قشر جوان از دیگر اهداف برگزاری این رویداد است.

مدیر گروه فیزیک دانشگاه و دبیر اجرایی این مسابقات نیز توضیح داد که این رویداد در چهار شاخه و با حضور ۲۴۰ شرکت‌کننده در دو بخش دانشجویی و دانش‌آموزی برگزار خواهد شد.

مریم قلی‌زاده اضافه کرد: پیش‌رویداد مسابقه در قالب جلسه توجیهی برای شرح آیین‌نامه و شرایط مسابقه با حضور داوران هر بخش یک هفته قبل از مسابقه برگزار خواهد شد که تاریخ دقیق آن از طریق سایت متعاقباً اعلام می‌شود.

دبیر اجرایی این رویداد، هدف برگزاری مسابقات در بخش دانش‌آموزی را ایجاد هیجان و علاقه به تفکر، علم و ایجاد انگیزه و روحیه تلاش مضاعف برای ورود به دانشگاه و آشنایی نزدیک با فضای آموزشی، پژوهشی و فوق برنامه دانشگاه آزاد یادگار امام خمینی (ره) شهرری عنوان کرد.

وی خاطرنشان کرد: در بخش دانشجویی هم از یکسو تمرین کارگروهی و تقسیم کار و مسئولیت‌پذیری و از سوی دیگر ارتقای سطح علمی دانشجویان و آماده‌سازی تیم‌هایی برای شرکت در مسابقات ملی و بین‌المللی و توسعه آگاهی عمومی دانشجویان از مفاهیم پرواز، پرتابه، آیرودینامیک، سیالات، ساز، تنش و کرنش مورد نظر است.

 دانش‌آموزان و دانشجویان  گرامی جهت  ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک نمائید.


۲ رای

نظر شما :