برگزاری دومین گردهمایی دانشجویی مهندسی عمران دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی (ره) شهرری

۱۴ آبان ۱۳۹۷ | ۱۵:۰۷ کد : ۵۴۵۴ اخبارها و رویدادها
تعداد بازدید:۱۰۵۳
برگزاری دومین گردهمایی دانشجویی مهندسی عمران دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی (ره) شهرری

به گزارش روابط عمومی واحد ، دومین گردهمایی دانشجویی مهندسی عمران دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی (ره) شهرری، به همت انجمن علمی عمران و نقشه برداری، و با همکاری باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان واحد یادگار امام خمینی (ره) شهرری، روز دوشنبه مورخ ۱۴ آبان ماه  در سالن خوارزمی واحد برگزار گردید.

این گردهمایی با حضور دکتر فواد مهاجری، مدیر گروه عمران ،  دکترعلی شهابی ، رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان واحد،  خانم دکترمریم قلی زاده ، مدیر گروه فیزیک و جمعی از استادان گروه عمران، دکتر عبدالکریم رفیعی راد، مهندس محسن یکه فلاح، دکتر کریم موسوی و خانم دکتر ساناز موذن چی  و دانشجویان گروه عمران برگزار گردید.

هدف از برگزاری این گردهمایی، خوشامدگویی به دانشجویان ورودی جدید  و آشنایی این عزیزان با دانشکده و دانشگاه، ایجاد فضای لازم برای هم افزایی دانشجویان، آشنایی دانشجویان با حوزه های مختلف رشته مهندسی عمران و همچنین معرفی پتانسیل ها و امکانات قسمت های مختلف دانشکده و دانشگاه برای بهره گیری دانشجویان گرامی بوده است.

در ابتدای این مراسم، دکتر فواد مهاجری، مدیر گروه عمران و نقشه برداری ضمن خوشامدگویی به دانشجویان ورودی جدید گفت: رشد و پیشرفت دانشجویان در نتیجه برنامه ریزی فردی، تحصیل هدفمند و مشارکت در فعالیتهای علمی و دانش بنیان محقق می شود.

وی تاکید کرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی (ره) شهرری، با همتی همه جانبه از بالاترین رکن آن، یعنی ریاست محترم واحد، تا کوچکترین قسمت ها، در تلاش هستند تا فضای پرنشاط برای دانشجویان عزیر فراهم نمایند و این تلاش ها در صورتی موثر خواهد بود که دانشجویان نیز در این حرکت پرشتاب، نقش خود را ایفا نمایند و در رشد و بالندگی خود و دانشگاه مشارکت داشته باشند.

در ادامه مهندس محسن یکه فلاح، از اساتید عمران ضمن آرزوی موفقیت برای دانشجویان، سخنان خود را با معرفی رشته عمران و گرایش های آن آغاز کرد و گفت : میزان تسلط  و  اهمیت دروس اختصاصی برای ادامه تحصیل به مقاطع بالاتر امر مهمی است و لازمه اشتغال اخلاق مهندسی است.

دکتر عبدالکریم رفیعی راد یکی دیگر از استادان گروه عمران با تاکید به جایگاه پیشروی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام (ره) شهرری در میان واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: برنامه ریزی، هدفمندی و تلاش بی وقفه مهمترین پارمترهای موفقیت هستند و مسائل انگیزشی نقش مهمی در ادامه تحصیل و ورود  دانشجویان به بازار کار دارد.

وی با استناد به منابع رسمی و معتبر بین المللی، به حضور دانشگاه آزاد اسلامی در میان دانشگاه های برتر کشور اشاره کرد و گفت : واحد یادگار امام (ره) شهرری در میان واحدهای پیشروی دانشگاه آزاد اسلامی ، حرکت پرشتاب این واحد دانشگاهی به سمت دانشگاه کارآفرین را نشان می دهد و  دانشجویان باید با بهره گیری از این پتانسیل موجود  در راستای رشد و بالندگی خود حرکت نمایند.

 

دکتر علی شهابی، رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان به تشریح برنامه های ویژه این واحد دانشگاهی در راستای تحقق دانشگاه کارآفرین پرداخت و اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام (ره) از پیشگامان رویدادهای استارتاپی است  و برنامه های ویژه در راستای حمایت از فعالیت های استارتاپی دارد.

وی دانشجویان را به استفاده از فضای شکل گرفته در دانشگاه تشویق نمود و به معرفی اجمالی تسهیلات ویژه باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان به دانشجویان نخبه و برگزیده پرداخت.

خانم دکتر قلی زاده، مدیر گروه فیزیک، به عنوان آخرین سخنران، به تشریح نقش دروس عمومی و پایه، در شکل گیری شخصیت علمی و حرفه ای دانشجویان مهندسی، به ویژه مهندسی عمران پرداخت و تاکید کرد و گفت: دانشجویان مهندسی برای موفقیت در حوزه های تخصصی خود باید به صورت ویژه احاطه کاملی روی ابعاد مختلف پدیده ها، به ویژه از دیدگاه علم فیزیک داشته باشند.

شایان ذکر است در این گردهمایی، مسابقه بهترین عکس دانشجویی نیز برگزار گردید که در انتهای مراسم، از نفرات برگزیده این مسابقه تقدیر گردید که اسامی آنان به شرح زیر اعلام می گردد:

نفر اول:امیر قشقایی

نفر دوم :علیرضا پیشه ور

نفر سوم:حسین پیریایی

تصویر برگزیده هیات داوران: تصویر مهدی علیرضایی

علاوه بر این، دانشجویان ممتاز گروه مهندسی عمران و نقشه ­برداری نیز در انتهای این مراسم مورد تقدیر قرار گرفتند که اسامی این عزیزان نیز به شرح زیر خواهد بود:

محمود سلیمانی منش

بهروز مهرابی

علی قاسمی

حسین عبد الهی

ابوالفضل تیموری آشتیانی

آرش محمدی

سید محمد هادی قبادی

رادا غفوری

کامبیز رضایی

 


( ۴ )

نظر شما :