منظومه ی علمی شبکه های ارتباطی و حمل و نقل

۲۴ آذر ۱۳۹۷ | ۱۵:۳۸ کد : ۵۶۲۸ اطلاعیه ها
تعداد بازدید:۱۳۵۸

 

دبیرخانه برنامه علمی شبکه­ های ارتباطی و حمل ­و­ نقل

 

   تحقق اهداف سند چشم ­انداز بیست ­ساله جمهوری اسلامی ایران و دستیابی به جایگاه اول اقتصادی در منطقه، مستلزم بهره­ گیری مطلوب و کارآمد از توان و ظرفیت­های بالقوه بخش­های مختلف در کشور می­باشد. در این میان، حوزۀ شبکه­ های ارتباطی و حمل­ ونقل به عنوان یکی از ارکان توسعه پایدار و توسعه تجارت داخلی و بین­ المللی، از جایگاه ویژه­ای در برنامه­ ریزی­ ها برخوردار است. در این راستا، دبیرخانه برنامه علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی (ره) شهرری به عنوان قطب علمی شبکه­ های ارتباطی و حمل­ ونقل، بر مبنای رسالت خود که تبیین مسیر برنامۀ علمی این حوزه با هدف ایجاد بسته برنامه ­ریزی یکپارچه و هماهنگ توسعه شبکه­ های ارتباطی و حوزه­ های عملکردی مختلف صنعت حمل ­ونقل، متناسب با اسناد بالادستی کشور می­ باشد، کوشیده است ضمن تاکید بر اهمیت تصمیم­ گیری­ های علمی در عرصه اقتصادی، اقدام به تهیه برنامه جامع علمی - تحقیقاتی نموده و در این راه، از نظرات اندیشمندان، نخبگان، مدیران، صاحبنظران، کارشناسان و فعالان حوزه­ های مختلف استفاده شده است.

با نگاه جامع به سیاست­های کلی نظام در حوزه­ های مرتبط ابلاغ ­شده توسط مقام معظم رهبری (مدظله­ العالی)، و با هدف ایجاد یک رویکرد نظام­ مند در تدوین نظام موضوعات حوزه شبکه ­های ارتباطی و صنعت حمل ­ونقل، ابعاد مختلف این حوزه را می­توان در قالب چهار دسته زیر تقسیم ­بندی نمود:

  • مالی و اقتصادی
  • حکمرانی و مدیریتی
  • صنعت و فناوری
  •  فرهنگی و اجتماعی

بعلاوه، در یک رده‌بندی کلی، مبتنی بر طرح توسعه حمل ­ونقل کشور، می‌توان هریک از چهار دسته عنوان شده را به سه بخش زیرساخت، تجهیزات و ناوگان، و بهره‌برداری تقسیم ­بندی نمود.

  بر این مبنا، برنامۀ علمی شبکه ­های ارتباطی و حمل­ ونقل، بر اساس اسناد بالادستی کشور و با تکیه بر توانمندی­های متخصصان و کارشناسان خبره حوزه شبکه های ارتباطی و حمل ­ونقل در کشور و همچنین دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام (ره) شهرری تهیه و تدوین شده است. هدف از تهیه و تدوین برنامه علمی، تلاش برای انسجام بخشی در فعالیت های پژوهشی، هدفمند کردن پژوهش، پاسخ به چالش­های ملی، تولید ثروت و ارتقا کمی و کیفی فعالیت های تحقیقاتی در بین اعضای هیئت علمی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی بوده است. با تدوین برنامه علمی، بخش قابل توجهی از طرح های تحقیقاتی، پایان­نامه­ها و رساله ­های دانشجویان دوره­ های تحصیلات تکمیلی که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی(ره) شهرری تعریف می­شوند، باید در راستای اهداف کلی بیان شده در برنامه علمی قرار داشته باشند.

 

 

منظومه ی علمی شبکه های ارتباطی و حمل و نقل


لینک دانلود فایل

( ۴ )

نظر شما :