دکتر رامین محمدعلی طهرانی خبر داد:

امکان پذیرش هزار دانشجو در مجتمع ابوالفتوح رازی (مادران)

۱۹ دی ۱۳۹۷ | ۰۸:۳۸ کد : ۵۷۲۵ اخبارها و رویدادها
تعداد بازدید:۴۹۷
امکان پذیرش هزار دانشجو در مجتمع ابوالفتوح رازی (مادران)

رئیس مجتمع آموزشی ابوالفتوح رازی گفت: مجتمع مادران واحد شهرری با ایجاد بیش از ۱۰ کد رشته‌محل در مقطع کارشناسی آماده پذیرش هزار دانشجو در نیم‌سال دوم است.

دکتر رامین محمدعلی‌طهرانی در گفتگو با خبرنگار حوزه آموزشی و پژوهشی گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، با اشاره به پیشرو بودن دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام(ره) شهرری در راه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اندازی مجتمع ویژه مادران در سطح کشور گفت: مجتمع ابوالفتوح رازی (ویژه مادران) در یک محیط کاملاً آرام در منطقه صفائیه شهرری با بافتی سنتی و مذهبی با ایجاد امکانات ویژه برای بهره‌مندی مادران و خواهران تأسیس شده است.

رئیس مجتمع آموزشی ابوالفتوح رازی ادامه داد: پروژه راه‌اندازی مجتمع آموزشی مادران از تابستان سال جاری با پیشنهاد دکتر طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و پیگیری‌های مجدانه رئیس واحد یادگار امام(ره) شهرری در دستور کار واحد دانشگاهی قرار گرفت.

طهرانی با اشاره به راهبرد تأسیس مجتمع مادران شهرری، افزود: مجتمع ابوالفتوح رازی(مادران) با هدف احترام به کانون خانواده، تکریم جایگاه رفیع مادران و ایجاد فرصت تحصیلات عالی برای مادران ایران اسلامی و حضور ایشان در صحنه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های علمی و پژوهشی کشور و در راستای اجرای نقشه مهندسی فرهنگی کشور مورد تأیید مقام معظم رهبری، راه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اندازی شده است.

وی اظهارکرد: وجه بارز تمایز و تفاوت مجتمع مادران با سایر واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی، صرفاً در ارایه خدمات مطلوب آموزشی، پژوهشی و فرهنگی و ارائه تسهیلات ویژه همچون مهد کودک و خانه بازی کودک و ارائه دوره‌های عالی آموزشی و مهارتی به مادران گران‌قدر کشور است. مادرانی که به‌دلیل وظایف سنگین خانه‌داری و تربیت فرزندان نتوانسته‌اند تحصیلات خود را در سطح عالی ادامه دهند با بهره‌مندی از این فضا و بسترسازی ویژه دانشگاه آزاد اسلامی، می‌توانند به تحصیل بپردازند.

رئیس مجتمع آموزشی ابوالفتوح رازی با اشاره به ویژگی‌های، مجتمع مادران تصریح کرد: ایجاد و راه‌اندازی مهد کودک و اتاق‌های بازی در مجتع مادران واحد یادگار امام(ره)، باعث می‌شود مادران بدون دغدغه ذهنی از نگهداری فرزندان، در کلاس‌ها حضور یافته و در ساعات غیرآموزشی در کنار فرزندان خود باشند.

طهرانی ادامه داد: درحال حاضر مجتمع مادران واحد یادگار امام(ره) با ایجاد ۱۰ کد رشته‌محل در مقاطع کارشناسی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته رشته‌های، آموزش زبان انگلیسی، فقه و حقوق اسلامی، علوم تربیتی، حسابداری، روانشناسی، مهندسی کامپیوتر، مهندسی معماری، تربیت دبیر علوم ورزشی و ارتباط تصویری فعالیت خود را با پذیرش حدود ۲۰۰ دانشجو در نیم‌سال اول سال جاری شروع کرده است.

وی با اشاره به توسعه و افزایش رشته‌های مجتمع مادران افزود: برای رضایت حال و احترام به علایق و استعدادهای مادران، پیگیر اخذ مجوز و  جذب دانشجو در رشته‌های مطالعات خانواده، مدیریت خانواده، اخلاق و تربیت اسلامی، مدیریت کسب و کار، کودکیاری، مدیریت فرهنگی، حقوق زن و خانواده و رشته‌های هنری اعم از عکاسی، طراحی صحنه، طراحی پارچه و هتلداری در دستور کار مجتمع ابوالفتوح رازی قرار گرفته است. شایان ذکر است که درصدی از برنامه درسی این رشته‌ها با ایجاد زیرساخت‌‌های لازم که در واحد یادگار امام شهرری وجود دارد می‌تواند به‌صورت مجازی ارائه شود که این خود یکی دیگر از تسهیلات فراهم شده برای مادران خواهد بود.

طهرانی با تأکید به مأموریت واحد یادگار امام(ره) مبنی بر راه‌اندازی مجتع مادران در استان تهران، تصریح کرد: از بین تمام واحدهای استان تهران و حتی در میان دیگر استان‌ها واحد شهرری پیشتاز راه‌اندازی مجتمع مادران بوده است و با وجود تبعات انتقال ۵ هزار دانشجو از ساختمان کنونی مجتمع مادران به یک ساختمان دیگر، این حرکت فرصت خوبی برای ارائه خدمات و تسهیلات آموزشی به خواهران کشورمان و به‌ویژه ارج نهادن به مقام رفیع مادران به‌وجود آورده است و واحد شهرری از آن استقبال کرده است.

رئیس مجتمع آموزشی ابوالفتوح رازی اظهار کرد: در راستای اعتلای مجتمع مادران استان تهران، نیازمند یاری و مساعدت همه مدیران ذیربط در سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی بوده تا از بهمن ماه سال جاری رشته‌های مورد نیاز این مجتمع که بعضی از آن‌ها در واحد یادگار امام خمینی(ره) شهرری نیز موجود است، پذیرش دانشجو داشته باشد.

طهرانی در پایان با اشاره به بازدید مشاور امور زنان و خانواده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از مجتمع مادران استان تهران، اظهار کرد: از ایجاد و راه‌اندازی فضاها و امکانات کم‌نظیر مجتمع مادران استقبال خوبی به‌عمل آمده است و به‌دلیل تجربیات ارزنده‌ای که در چند ماه گذشته به‌واسطه راه‌اندازی مجتمع مادران ایجاد شده است، واحد شهرری می تواند به‌عنوان الگو برای راه‌اندازی دیگر مجتمع‌های مادران در سایر استان‌ها در نظر گرفته شود.

کلید واژه ها: مجتمع ابوالفتوح رازیواحد یادگار امام خمینی(ره) شهرریمادران


( ۳ )

نظر شما :