اولین کافه کتاب دانشگاه آزاد اسلامی در واحد یادگار امام خمینی(ره) شهرری افتتاح شد

۰۱ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۹:۲۵ کد : ۵۷۶۱ اخبارها و رویدادها
تعداد بازدید:۲۰۰۱
اولین کافه کتاب دانشگاه آزاد اسلامی در واحد یادگار امام خمینی(ره) شهرری افتتاح شد

اولین کافه کتاب دانشگاه آزاد اسلامی در راستای ایجاد فضای فرهنگی برای ملاقات‌های علمی دانشجویان و اعضای هیأت علمی در واحد یادگار امام(ره) افتتاح شد.

محمد یوسفی  با اشاره به افتتاح اولین کافه کتاب دانشگاه آزاد اسلامی در واحد یادگار امام(ره) گفت: با توجه به ظرفیت کتابخانه مرکزی واحد یادگار امام(ره) و وجود کتاب‌های ارزشمند و گران‌قیمت در این کتابخانه، عدم معرفی عناوین کتاب‌ها به دانشجویان و فضای بلااستفاده کتابخانه،‌ از رجوع حداکثری دانشجویان کاسته بود.

رئیس کتابخانه مرکزی واحد یادگار امام(ره) ادامه داد: کتابخانه مرکزی واحد یادگار امام(ره) با همکاری معاونت پژوهش در راستای ایجاد یک فضای فرهنگی برای قرارها و ملاقات‌های علمی دانشجویان و استادان طرح‌ریزی و راه‌اندازی شد تا فضای دلنشین کافه  کتاب موجب پویایی دانشگاه و ایجاد یک فضای مطلوب برای مطالعه شود.

یوسفی با اشاره معرفی کتاب‌های جدیدالانتشار در فضای کافه کتاب واحد یادگار امام(ره) افزود: در این فضا کتاب‌هایی که به‌تازگی منتشر شده است با حضور مؤلفان آن رونمایی و معرفی خواهد شد، توضیحات ارائه شده از سوی مؤلف باعث شناخت بیشتر دانشجویان از کتاب شده و استقبال آن‌ها را در پی خواهد داشت.

وی با بیان اداره کافه کتاب واحد یادگار امام(ره) به‌صورت کتابخانه باز، اظهار کرد: دانشجویان و اعضای هیئت‌علمی دانشگاه با ملاحظه  فضای کتابخانه باز و محیط صمیمی ایجاد شده در آن،‌ ترغیب خواهند شد تا حضور خود را مستمر کنند. یکی از اهداف مسئولین دانشگاه ایجاد یک خط فرهنگی همراه با غنی‌سازی محتوای کافه،‌ مطابق با شرایط کشور است.

رئیس کتابخانه مرکزی واحد یادگار امام(ره) با بیان اینکه هزینه کردن در راه اعتلای فرهنگی، سود است تصریح کرد: خدمات کافه کتاب واحد یادگار امام(ره) به‌صورت رایگان در اختیار دانشجویان و اعضای هیئت علمی  ارائه می‌شود. در این راستا مسابقات کتاب‌خوانی و کارگاه‌های آموزش کتاب‌خوانی بین دانشجویان برگزار خواهد شد.

یوسفی با اشاره به دعوت از گروه‌های آموزشی مبنی بر حضور در کافه کتاب، افزود: از گروه‌های آموزشی و اعضای هیئت علمی درخواست شده تا جلسات و بعضاً کلاس‌ها را در محیط کافه کتاب برگزار کنند تا فضای خشک کلاس تلطیف یافته و ارتباط بین دانشجویان و استادان تقویت شود.

وی در پایان تصریح کرد: فضای فعلی کافه کتاب در صد مترمربع تأسیس و مورد بهره‌برداری قرار گرفته است که قابلیت افزایش تا ۵۰۰ مترمربع را دارد. کافه کتاب واحد یادگار امام(ره) طرحی نو برای ایجاد پویایی و  توسعه فرهنگی دانشگاه است.


( ۲ )

نظر شما :