برگزاری جلسه توجیهی دانشجویان ورودی جدید رشته زیست شناسی واحد یادگار امام خمینی (ره) شهرری

۰۴ آذر ۱۳۹۸ | ۱۳:۱۹ کد : ۶۶۰۴ اخبارها و رویدادها
تعداد بازدید:۳۵۷
برگزاری جلسه توجیهی دانشجویان ورودی جدید رشته زیست شناسی واحد یادگار امام خمینی (ره) شهرری

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی واحد: جلسه توجیهی دانشجویان ورودی جدید رشته زیست شناسی با حضور دکتر علی اکبر تجلی معاون دانشکده فنی و مهندسی و علوم پایه، دکتر فرهنگ مراقبی مدیر گروه رشته زیست شناسی، دکتر علیرضا پازکی مدیر مرکز رشد واحدهای فناور، دکتر جمشید نجف پور مدیر حوزه برنامه ریزی و امور اقتصادی دانش بنیان، دکتر علی اصغر مجروحی ، دکتر سیده مهدخت مداح و اعضای هیات علمی گروه زیست و جمع کثیری از دانشجویان این رشته در سالن آمفی تئاتر واحد یادگار امام خمینی(ره) شهرری  برگزار گردید.

در ابتدا دکتر علی اکبر تجلی گفت: هدف از برگزاری این جلسه دوستانه آشنایی دانشجویان ورودی جدید با مجموعه قوانین و مقررات آموزشی، دانشجویی، فرهنگی و مالی است تا دانشجو در هنگام تحصیل یا در زمان فارغ التحصیلی با مشکلی مواجه نشود.

معاون دانشکده فنی و مهندسی و علوم پایه با اشاره به مقاطع و گرایش های رشته زیست شناسی در واحد یادگار امام خمینی (ره) شهرری عنوان کرد: هدف از آموزش رشته علوم سلولی مولکولی گسترش مرزهای دانش هست و رشته زیست فناوری درصد گسترش مرزهای تکنولوژی و پیدا کردن راهی برای استفاده و کاربرد دانش است.

در ادامه دکتر مراقبی مدیر گروه رشته زیست شناسی گفت: زمانی که یک فرد از مرحله دانش آموزی به مرحله دانشجوی راه پیدا می کند در حقیقت وارد خانواده بزرگتری شده و بنابراین دوران دانشجویی زمینه ساز اندیشیدن هدفمند، کسب تجربیات مفید بودن و گسترش تعاملات سازنده اجتماعی را فراهم می آورد.

مراقبی با اشاره به این مطلب که هدف از تحصیل یک رشته بصورت تخصصی گسترش مرزهای دانش،  کارآفرینی و درآمد پایدار است افزود: رشته های زیست شناسی، کامیپوتر و مخابرات رشته های هستند که آینده را می سازند و وزارت علوم در تعریف جایگاه زیست فناوریگفته دانش آموختگان این رشته در جهت فعالیت های آموزشی، پژوهشی و خدماتی در زمینه های مختلف از قبیل تولید مواد اولیه دارویی، تولید مواد بیولوژیک صنعتی، بدست آوردن مواد اولیه زیستی از سلول گیاهی، جانوری، قارچی، باکتری و سایر ارگانیسم ها است.

وی تصریح کرد: نحوه ارائه دروس بصورت کلاس های نظری، آزمایشگاه ها، کارآموزی یک، کارآموزی دو و پروژه عملی است و دانشجو در هنگام واحد گیری برای ترم جدید موظف به رعایت پیشنیاز ها است.

در ادامه دکتر علیرضا پازکی ضمن معرفی مرکز رشد واحد یادگار امام خمینی (ره) شهرری و هسته ها و واحدهای فناور آن از دانشجویان درخواست حضور فعال در این مرکز را داشت.


( ۴ )

نظر شما :