حمیدی‌فر مطرح کرد؛ تشریح اهداف اولین همایش ملی زن مسلمان ایرانی در آیینه الگوی پیشرفت پنجاه ساله

۳۰ بهمن ۱۳۹۸ | ۰۰:۰۰ کد : ۶۷۷۲ اخبارها و رویدادها
تعداد بازدید:۶۲

دبیر علمی «اولین همایش ملی زن مسلمان ایرانی در آیینه الگوی پیشرفت پنجاه ساله» به ارائه محورها و اهداف این همایش پرداخت‌.

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی واحد: فاطمه حمیدی‌فر در «اولین همایش ملی زن مسلمان ایرانی در آیینه الگوی پیشرفت پنجاه ساله» که صبح امروز در دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام‌ خمینی(ره) شهرری برگزار شد، اظهار کرد: پیشرفت و توسعه از دید اندیشمندان پیچیده است و باید برای اجرای آن کار کرد که توسعه انسانی از همه مهم‌تر است‌.

وی افزود: توسعه باید در ذهن‌های انسانیت شکل بگیرد. طبق فرمایشات مقام معظم رهبری مسئله زن مهم است و باید کار کنیم تا خدمت به جامعه زنان کنیم.

دبیر علمی «اولین همایش ملی زن مسلمان ایرانی در آیینه الگوی پیشرفت پنجاه ساله» بیان کرد: نقش زنان در تمدن‌سازی نوین اسلامی با تأکید بر آرای امام خمینی(ره) و منویات مقام معظم رهبری، شکل‌دهی ارکان هویت اجتماعی، فرهنگ خانواده‌مداری، سبک زندگی اسلامی ایرانی، معرفت دینی، جایگاه اخلاق، امنیت اجتماعی، شبکه‌های اجتماعی و اقتصاد مقاومتی از محورهای این همایش است.

حمیدی‌فر عنوان کرد: پس از انقلاب اسلامی، زنان همگام با مردان در مبارزه با استکبار جهانی تلاش خوبی داشتند، در دهه سوم انقلاب دانشگاه‌ها را در تسخیر خود گرفتند و در دهه چهارم نقش ویژه‌ای در پیشرفت و تعالی کشور داشتند. زن و مرد از نظر کرامت انسانی برابر هستند و باید به این مسئله توجه کرد. رشد چشمگیر شاخص آموزش زنان، سبقت دخترلن از پسران در دانشگاه‌ها رفتن از جمله دستاوردهای زنان در طول ۴۱ سال پس از انقلاب اسلامی است‌.

وی خاطرنشان کرد: چارچوب الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت سندبالادستی برای همه برنامه‌های کشور است که زنان می‌توانند در آن نقس خوبی داشته باشند. حل مسائل زنان کشور با تاکید بر خداشناسی، جامعه شناختی، ارزش‌شناختی و... از اهداف این همایش است‌.

دبیر علمی «اولین همایش ملی زن مسلمان ایرانی در آیینه الگوی پیشرفت پنجاه ساله» گفت: باید از همه ظرفیت‌های نظری و عملی در جامعه خود بهره برد و در این مسیر زنان اندیشمندان مسلمان ایرانی بیش از پیش آماده هستند.


نظر شما :