دکتر طهرانچی در دیدار نوروزی با جمعی از رؤسای استانی:

رضایت‌بخشی و کمک به دانشجویان باید سرلوحه کار رؤسای واحدها باشد / واحدهای دانشگاهی خود را به دانش آموزش مجازی مسلط کنند

۳۰ فروردین ۱۳۹۹ | ۲۳:۱۸ کد : ۶۷۹۹ اخبارها و رویدادها
تعداد بازدید:۱۵۹
رضایت‌بخشی و کمک به دانشجویان باید سرلوحه کار رؤسای واحدها باشد / واحدهای دانشگاهی خود را به دانش آموزش مجازی مسلط کنند
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تأکید کرد: واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی با تسلط بر دانش آموزش مجازی، برای رضایت‌بخشی و کمک به دانشجویان بکوشند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، جلسه دیدار نوروزی دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با دکتر سید محمودرضا آقامیری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران، دکتر عبدالله خالصی‌دوست رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان، دکتر رضا مسعودی سرپرست واحد علوم و تحقیقات و دکتر سیف‌الله فضل‌الهی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان قم صبح امروز به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد.

دکتر طهرانچی در ابتدای این جلسه، با اشاره به شیوع ویروس کرونا در دنیا و چالش‌های مرتبط با آن، گفت: هیچ پیش‌بینی دقیقی برای غلبه بر این مشکل فعلاً وجود ندارد. البته بشر امیدوار است که این مشکل به زودی مرتفع شود. بر این اساس، دانشگاه آزاد اسلامی باید خود را برای آموزش مجازی مطلوب به دانشجویان، مجهز کند.

وی با تأکید بر اهمیت آموزش در فضای مجازی در دانشگاه، اظهار داشت: باید در این زمینه، عرصه استفاده جدی از اینترنت پدید آمده و گذراندن درس مجازی برای همه رشته‌های دانشگاهی الزامی شود، یعنی دانشجو باید از این روش استفاده کند، چرا که اینترنت می‌تواند بستر خوبی برای انتقال پیام‌های علمی باشد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با تأکید بر اینکه اساساً در بحران‌ها تعطیلی دانشگاه معنا ندارد، گفت: لازمه اینکه دانشگاه با مشکل کشور خود را درگیر کرده و برای حل آن تلاش کند، این است که تعطیل نباشد. اساساً دانشگاه‌ها تعطیل‌پذیر نیستند بلکه فعالیت‌ها را غیرحضوری و طبق پروتکل ها انجام می‌دهند. برای اینکه بتوانیم در این شرایط بحرانی پاسخگو باشیم، یک صیروریت دائمی و تحول مستمر نیاز داریم. در این زمینه توجه به این نکته لازم است که آموزش مجازی یک سبک است و این الزام وجود دارد که خود را سریعاً به این دانش مسلط کنیم.

دکتر طهرانچی ادامه داد: برای تحقق این هدف، اساتید و دانشجویان باید سواد فضای مجازی داشته باشند. در شرایط کنونی ابزار، قالب و فناوری‌های جدید تغییر کرده و باید به ارائه جدید آنها فکر کنیم.

عضو هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی با تأکید بر اینکه رضایت دانشجو در زمینه آموزش مجازی بسیار حائز اهمیت است، گفت: در این زمینه باید کار کیفی صورت گیرد. ما در دانشگاه آزاد اسلامی براساس سند دانشگاه اسلامی فعالیت کرده و تحولی را دنبال می‌کنیم که مأموریت این تحول، تولید و انتشار علم است که باید این کار را اثربخش کنیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر دانشگاه به صورت سنتی پاسخگوی نیاز دانشجویان نیست، تصریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی می‌خواهد دانشگاهی در تمام وجوه باشد و براساس اهداف کلان اسناد بالادستی و سند دانشگاه اسلامی، یک دانشگاه انقلابی، تمدن‌ساز، بافضیلت، اجتماعی، الهام‌بخش، کارآفرین و تربیت‌کننده باشد. درواقع دانشگاه آزاد اسلامی می‌خواهد به عنوان یک دانشگاه حل مسئله، تحول ایجاد کند. این دانشگاه در این فضا، باید بتواند تحولات رخ‌داده را با سبک زندگی اسلامی- ایرانی ممزوج کرده و به عنوان یک دانشگاه حل مسئله به نحو احسن پاسخگو باشد.

دکتر طهرانچی در پایان تأکید کرد: رضایت‌بخشی و کمک به دانشجویان باید سرلوحه کار رؤسای واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی باشد.


نظر شما :