نایبی: رشد نظامی صِرف تضمینی برای برقراری کشور نیست

۲۶ آبان ۱۴۰۰ | ۱۸:۱۰ کد : ۸۳۶۴ اخبارها و رویدادها
تعداد بازدید:۱۲۶
نایبی: رشد نظامی صِرف تضمینی برای برقراری کشور نیست

رئیس کمیته دائمی کنفرانس ملی رادار و سامانه‌های مراقبتی ایران گفت: اگر کشوری صرفاً در زمینه نظامی رشد کند، برقرار نمی‌ماند.

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی واحد، محمدمهدی نایبی در هشتمین کنفرانس ملی رادار و سامانه‌های مراقبتی که به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی(ره) شهرری برگزار شد، اظهار کرد: اگر کشوری صرفاً در زمینه نظامی رشد کند، برقرار نمی‌ماند و در زمینه‌های دیگر ازجمله فرهنگی آموزشی اقتصادی نیز باید رشد داشته باشد.

وی عنوان کرد: در زمان جنگ تحمیلی با توجه به شرایط موجود و نبود فروش ادوات و تجهیزات نظامی مشکلات فراوانی داشتیم که به لطف الهی و راهنمایی مقام معظم رهبری و وجود جوانان متخصص در امور نظامی به خودکفایی رسیدیم.

نایبی گفت: نخستین کنفرانس ملی رادار و سامانه‌های مراقبتی سال ۸۱ در دانشگاه صنعتی شریف و پس از آن در دانشگاه خواجه نصیر و امام حسین علیه‌السلام برگزار شد؛ اما برگزاری این همایش با فواصل متعددی صورت می‌گرفت. سال ۹۶ با اقتباس از کنفرانس برق و کمیته دائمی آن، اساسنامه‌هایی تهیه و تدوین شد و اکنون دانشگاه‌های فعال در این حوزه برگزارکننده این همایش‌ها هستند.

رئیس کمیته دائمی کنفرانس ملی رادار و سامانه‌های مراقبتی ایران ادامه داد: این کنفرانس مورد حمایت ارگان‌ها و سازمان‌های لشکری و کشوری، نیروی دریایی سپاه و ارتش، صاایران، صاشیراز هوا و فضای سپاه شرکت رستافن و حامیان معنوی ازجمله مجله رادار دانشگاه امام حسین علیه‌السلام، Isc، IEEE، و سیویلیکا است.(بیشتر بخوانید)

شرکت صاایران درصدد توسعه و دستیابی به فناوری‌های نوظهور

مدیرعامل صاایران نیز با تشریح رشد متوازن همگرا و برنامه‌ریزی در زمینه رادار و سامانه‌های مراقبتی در ۲۰ سال گذشته گفت: با وجود مشکلات بسیار و تحریم‌های اساسی با همدلی و تعامل جوانان این مرزوبوم به جایگاه بالایی رسیده‌ایم و دغدغه استفاده از ادوات و تجهیزات در این زمینه، ورود سرفصل‌های رادار به دانشگاه‌ها، تعلیم و آموزش جوانان به‌صورت علمی بوده که خروجی آن را در صنعت شاهد هستیم.

شمس‌الله سالمیان ادامه داد: شرکت صاایران درصدد توسعه و دستیابی به فناوری‌های نوظهور و بدیع با همکاری استادان دانشگاه‌ها از طریق ایجاد آزمایشگاه مشترک با لحاظ کردن مالکیت فکری و معنوی و با امکان بهره‌گیری از حمایت مادی و معنوی مؤسسه آموزشی و تحقیقاتی صنایع دفاع است. با پروژه‌های فناورانه می‌خواهیم قابلیت واگذاری فعالیت به‌صورت قراردادی ترجیحاً در قالب قراردادهای دانشگاهی و مراکز رشد و نوآوری و شرکت‌های دانش‌بنیان را به وجود بیاوریم.

وی مطرح کرد: با حمایت از دانشجویان برای انجام پایان‌نامه‌های دانشجویی در قالب طرح‌های مختلف پروژه‌های نخبگی و کسری خدمت و استادان در قالب فرصت‌های مطالعاتی به دنبال پروژه‌های فناورانه در قالب حمایت از دانشگاه‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان هستیم.

 


نظر شما :