برگزاری اختتامیه هشتمین کنفرانس ملی رادار و سامانه‌های مراقبتی در واحد یادگار امام خمینی (ره) شهرری

۲۷ آبان ۱۴۰۰ | ۱۹:۴۶ کد : ۸۳۷۰ اخبارها و رویدادها
تعداد بازدید:۳۹۳
برگزاری اختتامیه هشتمین کنفرانس ملی رادار و سامانه‌های مراقبتی در واحد یادگار امام خمینی (ره) شهرری

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی واحد: اختتامیه هشتمین کنفرانس ملی رادار و سامانه‌های مراقبتی ایران با حضور دکتر سعید قاضی مغربی رئیس کنفرانس و رئیس واحد،  دکتر محمدمهدی نائبی رئیس کمیته دائمی برگزاری کنفرانس های رادار و سامانه های مراقبتی، دکتر رامین محمدعلی طهرانی دبیر کنفرانس و معاون پژوهش و فناوری واحد، دکتر محمدرضا منیری دبیر علمی کنفرانس، دکتر حمید خدابخشی دبیر اجرایی کنفرنس،دکتر سیدابوالفضل حسینی رئیس علمی IEEE ، خانم دکتر بریمانی رئیس کمیته انتشارات، خانم دکتر زهرا آهنگری رئیس کمیته بین الملل ، مهندس امیر دلداری رئیس کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی، اعضای هیات رئیسه و شرکت کنندگان حاضر در سالن خوارزمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی (ره) شهرری برگزار گردید.

دکتر سعید قاضی مغربی رئیس واحد یادگار امام خمینی (ره) شهرری گفت: یک سال کار و تلاش مداوم برای برگزاری این کنفرانس نشان از نوعی درایت و بصیرت و تشخیص نیازهای کشور و حوزه نظامی و دفاعی می باشد. در هر کدام از جلسات این کنفرانس تقریباً بین ۱۰۰ تا ۱۱۰ نفر شرکت کننده حضور داشت و با برگزاری این کنفرانس ها در دانشگاه‌ها و حرکت به سوی تبدیل شدن به دانشگاه حل مسئله و ارتباط صنعت می توان گامی در جهت شناسایی نیازهای کشور در صنایع مختلف برداشت.

دکتر رامین محمد علی طهرانی دبیر هشتمین کنفرانس ملی رادار و سامانه‌های مراقبتی ایران ضمن تقدیر و تشکر از همراهی و همکاری حامیان مادی و معنوی، اساتید فرهیخته گروه برق، کامپیوتر و مخابرات و کارکنان واحد یادگار امام خمینی (ره) شهرری عنوان کرد: این کنفرانس بستری را برای به نمایش گذاشتن دستاوردهای این حوزه فراهم کرد و امیدواریم هم‌افزایی لازم را برای شناسایی نیازهای صنعت دفاعی و نظامی کشور ایجاد کرده باشیم.

در ادامه دکتر محمدرضا منیری همدانی دبیر علمی هشتمین کنفرانس ملی رادار و سامانه‌های مراقبتی با اشاره به محدود شدن برخی از حوزه های فنی و صنایع مخابرات در سطح جهان بیان داشت:  نوع انتظار ما از این کنفرانس ها پوشش صنایع قالب و نزدیکی هرچه بیشتر دانشگاه و صنعت است و خروجی این کنفرانس ها باید راهگشای مشکلات صنعت باشد.

دکتر منیری از دریافت 124 مقاله برای این کنفرانس خبر داد و گفت: 250 نتیجه داوری برای ما ارسال که نهایتاً  69 مقاله پذیرش نهایی و ۶۴ مقاله در کنفرانس نمایه شد و از جمله خصوصیات بارز هشتمین کنفرانس ملی رادار و سامانه‌های مراقبتی ایران انتخاب مقالات با موضوع‌های کاربردی بود.

وی افزود: 14کارگاه مشخص و پژوهشگران و علاقمندان در آن ثبت نام کردند که پس از اتمام این کارگاه ها گواهینامه معتبر به افراد اعطاء گردید.

در پایان دکتر حمید خدابخشی دبیر اجرایی هشتمین کنفرانس ملی رادار و سامانه‌های مراقبتی ایران عنوان کرد: با تلاش های بسیار برای نخستین بار این کنفرانس در دانشگاه آزاد اسلامی و به میزبانی واحد یادگار امام خمینی (ره) شهرری برگزار شد، دبیرخانه این کنفرانس از آبان ماه سال ۱۳۹۹ و با چاپ فراخوان در دانشگاه صنعتی مالک اشتر شروع به کار و از جمله اقدامات صورت گرفته طراحی وب سایت، تبلیغات، پذیرش مقالات، دعوت از سخنرانان کلیدی، برگزاری نشست تخصصی رساله دکتری به منظور تبادل نظر و ایده پردازی در حوزه رادار بود.

عضو هیئت علمی گروه مخابرات واحد یادگار امام خمینی (ره) شهرری از جمله ویژگی های این کنفرانس را تلفیقی بودن آن بیان کرد و گفت: این همایش سالهای گذشته به صورت حضوری برگزار می شد و سال قبل به دلیل شیوع ویروس کرونا به صورت کاملا مجازی برگزار شد اما امسال به صورت مجازی و حضوری برگزار گردید.

دکتر خدابخشی تصریح کرد: سه کارگاه سامانه های مراقبتی سونار، آزمایشهای تست و تحویل سامانه های راداری و رادارهای شناوری از جمله کارگاه های برگزار شده در هشتمین کنفرانس ملی رادار و سامانه‌های مراقبتی ایران بوده است.

وی در پایان ضمن تشکر از تمامی عوامل علمی و اجرایی برگزاری این کنفرانس افزود: با همکاری صنایع الکترونیک شیراز، شرکت تحقیقاتی یاسین و شرکت فاتحین صنعت شریف ما نمایشگاهی را در این واحد دانشگاهی برپا و از برگزاری نهمین کنفرانس ملی رادار و سامانه‌های مراقبتی در سال  در دانشگاه صنعتی امیرکبیر خبر داد.

شایان ذکر است مقالات آقایان محسن درویش نژاد، سید روح الله ثمره هاشمی و محمد خوش باطن و خانم محبوبه صفری دهنوی بعنوان مقالات شناخته و با اهدا جوایز از آنان تقدیر بعمل آمد.


( ۱ )

نظر شما :