آرشیو اخبار

برگزاري اختتاميه سيزدهمين و چهاردهمين جشنواره هنر و ادبيات ديني

 اختتاميه سيزدهمين و چهاردهمين جشنواره هنر و ادبيات ديني به همت معاونت فرهنگي دانشگاه آزاد اسلامي ( پژوهشکده قرآن و عترت) در سال نوآوري و شکوفايي برگزار خواهد شد. اين مراسم با توجه به شعار محوري معاونت فرهنگي ( خلاقيت، نشاط و پويايي فرهنگي) مورخ 6/10/87 با حضور هنرمندان و فرهيختگان اهل قلم در مباحث قرآني و ديني در دانشگاه آزاد اسلامي واحد نجف آباد برگزار مي گردد. همچنين در اين دوره، نمايشگاه دائمي آثار هنرهاي ديني افتتاح مي شود و از منتخبين 17 رشته هنري، ادبي و پژوهشي تقدير به عمل خواهدآمد. شايان ذکر است اين جشنواره هر ساله با حضور استادا ن و دانشجويان دانشگاه هاي سراسر کشور برپامي شود.

ادامه مطلب

16 آذر، سند تعهد و آزاديخواهي دانشجويان است

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي با صدور پيامي 16 آذر روز دانشجو را به دانشجويان ميهن اسلامي مان تبريک و تهنيت گفت و اين روز را سند تعهد و آزاديخواهي دانشجويان دانست.در پيام دکتر عبدالله جاسبي آمده است:با تسليت ايام سوگواري شهادت حضرت امام محمد باقر (ع) و گراميداشت شهادت سه دانشجوي مبارز که با خون پاک خود، موجب رسوايي امپرياليسم جهاني گرديدند، 16 آذرماه روز دانشجو که نشات گرفته از معرفت شناسي و وجدان آگاه دانشجويان، ملهم از اعتقادات مستحکم ديني و مذهبي است را به تمام دانشجويان و دانش پژوهان ميهن اسلامي مان تبريک و تهنيت مي گويم. رئيس دانشگاه آزاد اسلامي تصريح کرد: 16 آذر، سند تعهد و آزاديخواهي دانشجويان و يادمان حماسه ماندگار و رسالت عظيمي است که تمسک به آن نهضت اصيل جنبش دانشجويي را هويت و اعتبار بخشيده است. دانشجويان آگاه ميهن اسلامي مان با الهام گرفتن از سيره تابناک حضرت امام(ره) و پايبندي به آموزه هاي گرانقدر رهبر فرزانه انقلاب و صيانت از آرمان هاي شهداي افتخارآفرين همواره استقلال و اقتدار جنبش دانشجويي را به منصه ظهور گذاشته اند. در ادامه اين پيام آمده است: 16 آذر در تاريخ ايران بعنوان کانون جنبش دانشجويي و فرصتي براي تکريم و پاسداشت مقام و منزلت دانشجويان و هويت و اعتبار بخشي به رسالت و حماسه ماندگار دانشجويان محسوب مي شود. رئيس دانشگاه آزاد اسلامي خاطر نشان ساخت: دانشجويان گرانقدر ترين و ارزشمند ترين پشتوانه ها و سرمايه هاي کشور به حساب مي آيند که با عزم راسخ و تلاش مجدانه بستر پيشرفت و تعالي ميهن اسلامي مان را فراهم مي سازند و بايد در تمام سطوح و از سوي همه مسوولين و اقشار جامعه مورد توجه و تکريم قرار گيرند تا روند رو به رشد تحولات علمي و فرهنگي کشور شتاب مضاعفي يابد. جاسبي با گراميداشت اين روز بزرگ که تبلور اراد ه ملي، آگاهي و پيشگامي دانشجويان در عرصه مبارزه با استعمار، ظلم و بيدادگري است ابراز اميدواري کرد که در صيانت از ارزش هاي گرانقدر انقلاب اسلامي که با خون پاک شهداي دانشجو و دهها هزار شهيد ديگر، تثبيت و استقرار يافته است، متعهدانه و شجاعانه و با تلاش مضاعف براي نيل به اهداف والاي نظام مقدس جمهوري اسلامي گام هاي موثرتري برداشته شود و دانشجويان همواره در عرصه علم و دانش و پژوهش پيشتاز باشند. رئيس دانشگاه آزاد اسلامي در خاتمه از درگاه خداوند منان، سعادت و بهروزي دانشجويان و دانشگاهيان و عزت و سرافرازي ملت شريف ميهن اسلامي مان را مسالت کرد.

ادامه مطلب

چهارمين همايش جوانان و ازدواج

انجمن فرهنگي- اجتماعي تفکر وابسته به معاونت فرهنگي واحد، به منظور آشنايي هر چه بيشتر دانشجويان با مسائل، مشکلات و موانع ازدواج اقدام به برگزاري چهارمين همايش جوانان و ازدواج نمود. دراين مراسم که با محوريت نقش حجاب در ازدواج با استقبال پرشور دانشجويان مواجه شد، حجت الاسلام و المسلمين وحيدي در سخناني شيوا به نقد و بررسي موانع سر راه ازدواج پرداخت و تاسي از ائمه اطهار در سهولت و آسان‌گيري اين امر خطير و دوري از هرگونه تجمل پرستي و سوق به ساده زيستي را با الگو قرار دادن دخت نبي مکرم اسلام و مولي الموحدين علي (ع) خواستار شد.

ادامه مطلب

مراسم کلنگ زني احداث ساختمان بانک ملي دانشگاه برگزار شد

  مراسم کلنگ زني احداث ساختمان بانک ملي ايران شعبه دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرري با حضور رئيس واحد، مسئولين مطالعات سازماني، مسئول مطالعات کارپردازي، رئيس روابط عمومي اداره شعبه جنوب تهران و رئيس بانک ملي شعبه دانشگاه برگزار شد.به گزارش روابط عمومي واحد، شروع به احداث ساختمان اصلي بانک با پيگيري مسئولان دانشگاه و با رويکرد ارائه خدمات رفاهي مطلوب تر به دانشجويان و کارکنان کلنگ زني شد.شايان ذکر است ساختمان بانک ملي در متراژ 400 متر مربع طراحي گرديده و برآورد شده است که در مدت زمان کوتاهي به بهره برداري برسد.   

ادامه مطلب

مراسم کلنگ زني احداث ساختمان بانک ملي دانشگاه برگزار شد

  مراسم کلنگ زني احداث ساختمان بانک ملي ايران شعبه دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرري با حضور رئيس واحد، مسئولين مطالعات سازماني، مسئول مطالعات کارپردازي، رئيس روابط عمومي اداره شعبه جنوب تهران و رئيس بانک ملي شعبه دانشگاه برگزار شد.به گزارش روابط عمومي واحد، شروع به احداث ساختمان اصلي بانک با پيگيري مسئولان دانشگاه و با رويکرد ارائه خدمات رفاهي مطلوب تر به دانشجويان و کارکنان کلنگ زني شد.شايان ذکر است ساختمان بانک ملي در متراژ 400 متر مربع طراحي گرديده و برآورد شده است که در مدت زمان کوتاهي به بهره برداري برسد.   

ادامه مطلب

مراسم قرعه کشي عمره مفرده دانشجويي سال 88

  همزمان با سالروز تشکيل بسيج مستضعفين، مراسم قرعه‌کشي عمره مفرده دانشجويي سال 1388 دانشگاه آزاد اسلامي در نمازخانه بزرگ مجتمع دانشگاهي يادگار امام(ره) واحد شهرري همزمان با ساير واحدهاي دانشگاهي برگزار گرديد.در اين مراسم معنوي و باشکوه که با حضور دکتر قاضي سعيدي رياست واحد ، حجت الاسلام و المسلمين دادگر مسئول دفتر نهاد نمايندگي رهبري در واحد شهرري، اعضاء هيات رئيسه و خيل بيشماري از دانشجويان خواهر و برادر علاقمند همراه بود، پس از تلاوت آياتي چند از کلام الله وحي، پخش نماهنگ‌هاي ويژه مراسم، شور و شعف خاصي بر اين محفل معنوي حاکم نمود. در ادامه مراسم دبير عمره دانشجويي واحد شهرري ضمن عرض خير مقدم به مسئولين و دانشجويان حاضر در مراسم در گزارشي مبسوط مراحل ثبت نام، تعداد ثبت نام کنندگان به تفکيک خواهر و برادر و ميزان سهميه اختصاص يافته به واحد شهرري و نيز نحوه قرعه کشي را به سمع حاضرين رساند. همچنين حجت الاسلام و المسلمين دادگر در سخناني شيوا با غنيمت شمردن اين سفر روحاني و بيان توضيحاتي درخصوص مناسک عمره، از جوانان دانشجو نهايت بهره‌مندي از اين موقعيت را با رعايت موازين اسلامي و دانشجويي را خواستار شد.در پايان نيز يکي از دانشجويان با بيان خاطره اي، چگونگي تشرف در سال گذشته با توسل به ائمه هدي عليهم السلام از جمله حضرت امام رضا(ع) و از برکات اين سفر سراسر پر خير و برکت ياد کرد.شايان ذکر است که از مجموع 1298 نفر دانشجوي برادر،1430 نفر دانشجوي خواهر و 133 نفر متاهليني که پس از ثبت نام اينترنتي فرم‌هاي مربوطه را به دفاتر فرهنگ اسلامي تحويل داده بودند، تعداد 50 سهميه به واحد شهرري تعلق گرفت که ميزان دانشجويان ثبت‌نام کننده نسبت به سال گذشته 95% افزايش داشته است.

ادامه مطلب

در جلسه مشترک ستاد شاهد اعلام شد: بالاترين آمار دانشجويان شاهد و ايثارگر در واحدشهرري در حال تحصيل هستند

جلسه مشترکي با ستاد شاهد و ايثارگر با حضور مسئولين اين سازمان و اعضاء هيات رئيسه دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرري در اتاق کنفرانس حوزه رياست برگزار شد.در اين جلسه که با رويکرد برنامه ريزي تحصيلي و آموزشي، ارائه خدمات رفاهي و تکريم دانشجويان شاهد برگزار شده بود، دکتر رضا قاضي سعيدي رئيس واحد شهرري گفت: مقوله ايثار و ايثارگري در طول تاريخ به عنوان ارزش و سمبل معنويت گرايي همواره مطرح بوده است. در نهادهاي علمي و دانشگاهي لازم است اهتمام بيشتري براي نهادينه سازي و پرورش فرهنگ ايثار و شهادت وجود داشته باشد و اين با تعامل بيشتر بنياد شهيد و نهاد علمي تحقق خواهد يافت.در ادامه ترکي رئيس بنياد شهيد ضمن ارائه گزارشي از فعاليت هاي بنياد افزود: تلاش براي ارتقاي سطح کيفي و کمي برنامه ها و خدمات ارائه شده به دانشجويان در حوزه هاي آموزشي همواره جزء برنامه اصل اين سازمان بوده و در سال هاي اخير اقدامات ارزشمندي در خصوص توجه به فرهنگ ايثار و شهادت در نهادهاي علمي صورت پذيرفته است.شايان ذکر است از جمله موضوعات مطرح شده در اين جلسه اختصاص فضايي مناسب براي رسيدگي به مسائل دانشجويان شاهد، تقويت بنيه علمي، شارژمناسب و بهبود روند مسائل مالي و برگزاري جلسه اي مشترک با حضور دانشجويان شاهد بود.همچنين مقرر شد با همکاري دانشگاه و بنياد شهيد شهرستان ري، هسته اي علمي آموزشي و فرهنگي تشکيل شده و کميته اجرايي اين ستاد و موضوعات مربوط به اين دانشجويان را پيگيري و برنامه هاي قابل اجرا را پياده سازي نمايند.  

ادامه مطلب

طرح اختصاص اتاق به استادان دانشگاه عملياتي مي شود

در پي درخواست هاي دانشجويان و پيگيري استادان دانشگاه مبني بر داشتن فضاي مناسب براي ارتباطات آموزشي و تبادل اطلاعات علمي و دسترسي آسان دانشجويان به استادان، اتاق هاي مستقل براي کليه استادان واحد طراحي و تهيه گرديد. به گزارش روابط عمومي واحد، به منظور رفاه حال دانشجويان و استادان جهت برقراري ارتباط علمي و انجام پروژه هاي تحقيقاتي تعداد قابل توجهي اتاق به ابعاد 3*3 متر مربع و مطابق با نياز استادان جهت استقرار ايشان در دانشکده ها و قسمت قرائت خانه کتابخانه مرکزي دانشگاه تعبيه شده است و با برنامه ريزي صورت گرفته اين اتاق ها حداکثر تا پايان ترم جاري در اختيار استادان قرار خواهد گرفت.

ادامه مطلب

بازسازي فني کليه سيستم هاي گرمايشي و سرمايشي دانشگاه

حوزه معاونت عمران دانشگاه اعلام کرد: با توجه به فرسوده بودن و عدم رعايت اصول فني در طراحي و ساخت سيستم هاي Air condition دانشگاه، امکان بهره گيري از اين دستگاه ها براي ايام سرد سال امکان پذير نبود که با پيگيري هاي بعمل آمده و مساعدت رياست محترم واحد در کوتاه ترين زمان ممکن کليه سيستم هاي گرمايشي و سرمايشي واحد بازسازي و با اصول فني نصب وراه اندازي شد.

ادامه مطلب