آرشیو اخبار

پيام تسليت دکتر عبدالله جاسبي به خانواده محترم آيت الله العظمي بهجت (ره)

با نهايت تاسف و تاثر ارتحال اسفناک عالم رباني و فقيه وارسته و مجاهد، حضرت آيت الله العظمي حاج شيخ محمدتقي بهجت فومني را به ساحت مقدس حضرت ولي عصر ( عج) ، مقام معظم رهبري " مدظله العالي"مراجع عظام تقليد، علما و فضلا، سلسله جليله روحانيت، حوزه هاي علميه و عموم شيعيان به ويژه بيت مکرم و خاندان شريف آن فقيه عاليقدر تسليت عرض نموده، از خداوند متعال براي ايشان رحمت واسعه و علو درجات و براي بازماندگان معزز، سلامتي و طول عمر با عزت و سعادت مسالت مي نمايم.

ادامه مطلب

تاييد 9 طرح تحقيقاتي اعضاء هيئت علمي واحد شهرري توسط سازمان مرکزي و منطقه 8

به گزارش دفتر طرح برنامه و بودجه، 6 طرح تحقيقاتي استادان اين واحد با عناوين " بررسي اثر کودهاي مختلف بر خواص ضد ميکروبي اسانس زيره سبز رقم اصفهان" توسط دکتر فرهنگ مراقبي، " تحليل عملکرد به کمک DEA پويا " توسط مهندس حسن عادلي، " امکان بهبود مقاومت شعله وري کالاهاي رنگ شده با رنگ هاي طبيعي" توسط مهندس محسن حسينخاني، " بررسي اثر تکميل کرونا برخواص فيزيکي و شيميايي پارچه پنبه اي" توسط دکتر شيرين نوربخش، " فرمولاسيون يا ساخت جوهررنگي پرينترهاي جوهر افشان" توسط دکتر عنايت ا... متقي نژاد و " ارزيابي مقاومت ارقام برنج به کرم سبزبرگخوار برنج" توسط دکتر حسن قهاري به تاييد و تصويب منطقه 8 دانشگاه آزاد اسلامي رسيد.همچنين 3 طرح تحقيقاتي با عناوين" تهيه ساخت کامپوزيت هاي اصلاح شده شيميايي" توسط دکتر فروغ ادهمي، " بررسي رفتار زيترينگ و خواص مکانيکي کامپوزيت شيشه - سراميک " توسط دکترمحمد يوسفي و " مطالعات تغييرات آنزيمي و ريختي پايه هاي فندق منتقل شده به کرج با پايه هاي مادري" توسط دکتر فرهنگ مراقبي  پس از ارسال به سازمان مرکزي به تاييد رسيد.

ادامه مطلب

انتصاب معاون اداري مالي بيمارستان اميرالمومنين (ع)

جلسه معارفه معاون اداري مالي بيمارستان امير المومنين (ع) با حضور مسئولين دانشگاه واحد شهرري و پرسنل بيمارستان برگزار شد. در اين مراسم دکتر رضا قاضي سعيدي رييس واحد شهرري ضمن معارفه مهندس فرهاد خسرويان عرب به عنوان معاون اداري مالي بيمارستان گفت: بيمارستان امير المومنين (ع) از سال 86 به دستور رياست عاليه دانشگاه توسط هيات امناي واحدهاي شهرري، اسلامشهر و تهران پزشکي اداره مي شود که از بهمن ماه سال گذشته 50 درصد آن به واحد شهرري تعلق يافته است. وي افزود: بيمارستان امير المومنين، اولين بيمارستان مستقل دانشگاه آزاد اسلامي مي باشد. رئيس واحد شهرري درخصوص مطالبات معوقه کارکنان بيمارستان اظهار داشت: کليه حقوق پرسنل بيمارستان به حساب بانک ملي شعبه دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرري منتقل شده است و ايشان مي توانند از تمام تسهيلاتي که کارمندان دانشگاه برخوردار هستند از جمله استفاده از وام هاي گوناگون بهره مند شوند. دکتر قاضي سعيدي ضمن اشاره به تجهيزات بيمارستان گفت: تا چندي پيش کليه تجهيزات اين مکان از طريق کميسيون معاملات واحد تهران پزشکي خريداري مي شد اما به مدت يک سال خريداري اقلام مورد نياز بيمارستان به واحد شهرري واگذار شده است که توسط کميسيون معاملات داخل بيمارستان انجام مي شود. وي ادامه داد: يک تيم 5 نفره از کارکنان حوزه عمران دانشگاه از مدتي پيش در بيمارستان مستقر شده اند که در طول يک ماه اخير موفق شده اند 50 درصد از بيمارستا ن را مورد بازسازي قرار دهند. وي ساير اقدامات صورت گرفته توسط واحد شهرري براي تجهيز اين بيمارستان را تهيه سيستم هاي کامپيوتري و سرور جديد، ايجاد ارتباط بي سيم، خريد دو دستگاه آمبولانس، تهيه دستگاه هاي آندوسکپي و سي تي اسکن عنوان کرد. دکتر قاضي سعيدي در پاسخ به اين سوال که بيمارستان امير المومنين (ع) آموزشي است يا درماني، گفت: دانشگاه آزاد اسلامي امر آموزش را به عنوان اصلي مهم از برنامه هاي خود مي داند که در کنار آموزش در درمان نيز همکاري مي کند اما لازم است به دقت استاندارهاي درماني رعايت شود.

ادامه مطلب

نرم افزار طراحي و بافت پارچه توسط دانشجوي واحد شهرري طراحي شد

حامد پناهي پارچين دانشجوي رشته مهندسي نساجي واحد شهرري به خبرنگار روابط عمومي گفت: امروزه سيستم هاي کامپيوتري و نرم افزاري به طور گسترده اي در تمامي صنعت استفاده مي شوند، به طوريکه بدون آنها انجام برخي از کارها بسيار سخت و در بعضي موارد غير ممکن خواهد بود؛ صنعت وسيع و گسترده نساجي نيز از اين امر مبرا نبوده و استفاده از سيستم هاي کامپيوتري و نرم افزاري در آن روز به روز در حال افزايش است. وي افزود: در اين ميان بخش طراحي بافت پارچه و فرش، استفاده از نرم افزارهاي به روز دنيا را به حد کمال رسانده است به طوريکه توسط آنها انواع مختلفي از بافت هاي بزرگ و پيچيده در مدت اندکي و با دقت فراوان به سهولت طراحي شده و به بخش توليد فرستاده مي شوند. عضو باشگاه پژوهشگران جوان واحد اظهار داشت: با طراحي اين نرم افزار سعي کرده ام در اين راستا گامي مهم بردارم و مورد استفاده دانشجويان و استادان رشته نساجي قرار بگيرد. پناهي در ادامه افزود: اين نرم افزار شامل بافت هاي اصلي و مهم در طراحي بافت پارچه چون: بافت تافته، سرژه، ساتين، ريپس هاي تاري و پودي و پاناما مي باشد، اما از آنجا که تنوع بافت ها بيش از اين تعداد است، به همين منظور قسمتي به نام بافت اختياري در نرم افزار وجود دارد که کاربر توسط آن قادر است هر بافت دلخواهي را به سهولت در آن ترسيم نمايد. وي گفت: همچنين اين نرم افزار قادر به رسم طرح نخ کشي ساده و طرح کارت ضربه مي باشد و از ديگر قابليت هاي آن امکان مشاهده نماي رو و نماي پشت پارچه به صورت همزمان و امکان ايجاد تار و پودهاي رنگي در اين نماها است و نيز کاربر مي تواند نماي نهايي پارچه را در محيط شبيه سازي شده مشاهده نمايد و در صورت تمايل آن را در قالب عکس ذخيره يا چاپ کند. عضو باشگاه پژوهشگران جوان واحد در پايان خاطر نشان کرد: توليد اين نرم افزار با هدف آموزش دانشجويان نساجي در درس تکنيک و تجزيه فني بافت طراحي شده است که با استفاده از اين نرم افزار، دانشجويان مي توانند به راحتي مطالب ارائه شده در کلاس را اجرا کنند و نيز با توسعه اين نرم افزار و افزودن امکانات جديد مي توانند به راحتي در صنعت از آن بهره مند شوند.

ادامه مطلب