آرشیو اخبار

برگزاري جشن ولادت فاطمه زهرا(س) در واحد شهرري

در خجسته سالروز ميلاد با سعادت دخت نبي مکرم اسلام حضرت فاطمه زهرا(س) و حضرت امام خميني(ره)، کارکنان و دانشجويان واحد با شرکت در مراسم جشن و سروري که به همين مناسبت توسط معاونت فرهنگي برپا گرديده بود اين روز فرخنده را گرامي داشتند. سخنراني مسئول نهاد نمايندگي رهبري در واحد شهرري پيرامون زندگاني آن بزرگ بانوي عالم بشريت و تأثير پذيري رهبر بزرگ انقلاب حضرت امام خميني (ره) از زندگاني و شخصيت ائمه اطهار و مولودي خواني مداحان اهل بيت به همراه توزيع شيريني و شکلات و پخش بروشورهايي حاوي ويژگي‌هاي اخلاقي و شناساندن فضاي سياسي آن برهه از دوران زندگاني حضرت جهت آشنايي هر چه بيشتر قشر دانشجو با زندگي آن معصوم از ديگر برنامه‌هاي اين مراسم به شمار مي‌رفت.

ادامه مطلب

حضور دوتن از بانوان مشرف شده به دين اسلام در واحد شهرري

همايش تجلي آفتاب در تولدي دوباره با حضور دو تن از بانوان مشرف شده به دين اسلام از کشورهاي روسيه و عراق در سالن آمفي تئاتر مجتمع يادگار امام (ره) برگزار شد. به گزارش خبرنگار واحد شهرري، در اين مراسم که با استقبال پر شور دانشجويان رو به رو شد، سعادت خوان فتح ا... آوا از روسيه گفت: من در ابتدا کمونيسم بودم و نسبت به اديان يهود، مسيحيت و به خصوص اسلام ديدي منفي داشتم و ضد آنها تبليغ مي کردم؛ اما با گذشت زمان و آشنا شدنم با قرآن کريم به اين اصل رسيدم که منشاء تمام اديان يکي است و هيچ کدام ازمکاتب به اندازه اسلام به جايگاه زن توجه نکرده اند که پس از روي آوردن به دين هاي مسيحيت و وهابي ، اسلام را انتخاب کردم. وي در پاسخ به اين سوال که چرا خانم ها بيش از آقايان به دين اسلام روي مي آورند افزود: مهمترين اصل حفظ حجاب است؛ درست است که حجاب سختي هايي را دارد اما مصونيت خاصي براي خانم ها به وجود مي آورد و همانطور که خداوند فطرت انسان ها را مي داند و ما را به رعايت اين امر مهم دعوت کرده است، وظيفه ما است تا بيشتر به اين موضوع توجه کنيم. سعادت خوان اظهار داشت: انسان مسلمان در کشور اسلامي مانند ماهي در آب مي ماند که از اين نعمتي که خداوند به او داده، بي خبر است. وي خاطر نشان کرد: هرکس که اسلام را بشناسد آن را پس نمي زند، ما هم ايران اسلامي و هم غير اسلامي را تجربه کرده ايم و امروزه شاهد هستيم که ايران و مسلمان ايراني را به عنوان اسوه زنده اسلام مي دانند و استقبال از اسلام در سطح جهان رو به افزايش است.در ادامه معصومه گل بلي از کشور عراق افزود: بسياري از مردمان عراق شيعه هستند، اما متاسفانه فقط در شهرهاي مذهبي کودکان با اسلام و قرآن آشنا مي شوند که اين موضوع باعث شده است تا مسلمان اين کشور با تضاد فکري درباره دين اسلام روبه رو شوند. وي در خصوص اينکه بعضي افراد حجاب را مايه انزوا خانم ها مي دانند، گفت: يک خانم بي حجاب نمي تواند به جاي خانم هاي محجبه صحبت کند حجاب خواسته فطري انسان است و آرامشي که در آن وجود دارد در هيچ چيز ديگر نمي توان يافت، بنابراين بايد بيشتر به اين مقوله توجه کرد.

ادامه مطلب

راه اندازي کارتابل الکترونيکي در واحد شهرري

در راستاي پيام مقام معظم رهبري در خصوص نامگذاري سال جاري به عنوان سال اصلاح الگوي مصرف و با عنايت به پيگيري هاي رياست واحد، به منظور صرفه جويي در وقت و هزينه مخاطبان و تسريع سيستم خدمات رساني و تکريم ارباب رجوع ، راه اندازي کارتابل الکترونيکي در اولين برنامه هاي کاري سال جاري قرار گرفت. به گزارش روابط عمومي واحد از ابتداي امسال کارتابل الکترونيکي ابتدا در دبيرخانه مرکزي و دفاتر معاونين و روساي دانشکده هاي دانشگاه و سپس در تمام قسمت هاي دانشگاه راه اندازي شد. شايان ذکر است با پياده سازي اين طرح تمام مکاتبات در يک مکان واحد اسکن، ساماندهي، ارسال و بايگاني مي شوند و امکان پيگيري مراحل انجام هر نامه در کوتاه ترين زمان ميسر گرديده است.

ادامه مطلب

دوره هاي کارآفريني از سوي کانون فارغ التحصيلان دانشگاه آزاد اسلامي برگزار مي شود

مرکز آموزش کانون فارغ التحصيلان دانشگاه آزاد اسلامي با همکاري سازمان همياري اشتغال فارغ التحصيلان دانشگاه ها(وابسته به جهاد دانشگاهي) در راستاي ترويج و توسعه فرهنگ کارآفريني و اشتغال اقدام به برگزاري دوره هاي حضوري، سمينارها و کارگاه هاي آموزشي در حوزه کارآفريني کرده است. به گزارش کانون فارغ التحصيلان ، هدف از برگزاري دوره هاي فوق توانمندسازي و تربيت فارغ التحصيلان دانشگاهي در عرصه کارآفريني در رشته هاي مختلف تحصيلي و راه اندازي کسب و کارهاي مولد است و علاقه مندان مي توانند براي کسب اطلاعات بيشتر به پايگاه اينترنتي مرکز آموزش به نشاني: www.trcga.com مراجعه کنند. همچنين اين کانون با همکاري شرکت سهام آفرينان آريان در راستاي ارائه آموزش هاي مورد نياز جهت ورود به بازار مالي و پولي بين المللي (کالا، ارز، سهام، نفت و...) دوره هاي حضوري، سمينارها و کارگاه هاي آموزشي و نيز ارائه خدمات مشاوره اي جهت علاقه مندان به سرمايه گذاري در بازارهاي فوق برگزار خواهد کرد. از ويژگي هاي بارز اين دوره ها شناخت بازارهاي بورس، کالا، روان شناسي بورس و معرفي ريسک هاي موجود در اينگونه بازارها است. شايان ذکر است دانشجويان و فارغ التحصيلان دانشگاه آزاد اسلامي مي توانند براي شرکت در دوره هاي فوق و بهره مندي از تخفيف و تسهيلات ويژه با شماره تلفن هاي 77230304 و 77183864 تماس حاصل کنند.

ادامه مطلب